Golfresa till Spanien 18-25 oktober 2025
Följ med Golfakademin – Cecilia och Isabelle – på en härlig träningsresa till Oliva Nova i Spanien i höst!
Under denna inspirerande golfvecka njuter vi av sol, värme och spel på en av Spaniens mest uppskattade golfresorter – Oliva Nova Golf Resort, belägen vid Medelhavets kust mellan Valencia och Alicante.
Vi tränar på förmiddagarna med fokus på teknik, närspel, sving och individuell utveckling. Efter lunch väntar 18 hål på den vackra banan, där vi har förbokade starttider från kl. 12:00 och framåt. Det ger en perfekt balans mellan träning, spel och återhämtning – och självklart tid att njuta av de fantastiska omgivningarna, god mat och trevligt sällskap.
Resan passar både singelspelare, par och vänner, oavsett nivå – målet är att ha roligt, utvecklas och njuta av golfen tillsammans i en avslappnad miljö.
Välkommen med på en oförglömlig golfresa till Spanien i höst!
Vill du ha mer info ring vår tränare Jonas Johansson 0709-16 13 11.





